MOBİLYADAKİ SON TRENDLER VE SEKTÖR LİDERLERİ KAYSERİ’DE BULUŞTU

8 Ekim Çarşamba günü Kayseri Valisi Sayın Şehmus Günaydın’ın katılımlarıyla görkemli bir törenle kapılarını açan K.MOB 2019- Kayseri 8.  Mobilya Fuarı, sektördeki yeni ve özgün tasarımların, kalite ve fiyat avantajlarıyla birlikte vitrine çıktığı bir buluşma platformu oldu. Fuarda ev ve ofis mobilyalarından bahçe mobilyalarına, salon ve mutfak mobilyalarından ev tekstiline kadar binlerce çeşit ürün sergilendi. 13 Ekim Pazar günü saat 18.00’de sona eren fuar, yurtiçi ve yurtdışından 55.840 iş insanına ev sahipliği yaptı.
 
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi içinde yer alan ve Anadolu’nun en modern fuar ve kongre merkezlerinden biri olan Kayseri OSB- TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kayseri 8. Mobilya Fuarı’nda, sektörün önemli markaları, mobilyanın son trendlerini ziyaretçilerin beğenisine sunarak,  üretim tesislerini yerinde gösterme fırsatına sahip oldular.
 
Önemli İş Bağlantıları Gerçekleştirildi
 
82 katılımcının yer aldığı fuar, üreticilerin en yeni ürün gruplarını yurtiçi ve yurtdışından gelen ziyaretçilerin beğenisine sunarak, önemli ticari bağlantıların kurulduğu bir iş platformu olmuştur. Gürcistan, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Kazakistan, Ukrayna, Rusya, Irak, Kuveyt, Tunus, Fas, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Umman, Filistin, Mısır, Bulgaristan, Kanada, Almanya, Bosna Hersek, Hollanda, Romanya, Nijerya, Fransa, Uganda, Ruanda, Hindistan, Arjantin, Avusturya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, İran, Sudan, Bahreyn, Pakistan, Danimarka, Lübnan ve Endonezya olmak üzere 39 ülkeden 379 uluslararası konuk tarafından ziyaret edilmiştir. Özellikle yurtdışı alım heyetleri ile yapılan ticari anlaşmalar büyük ölçekli satışlara dönüşerek ülke ihracatına katkı sağlamış, yurtiçinden gelen profesyonel ziyaretçilerle yapılan bayilik anlaşmaları ile de Kayseri Mobilyasının ülke geneline yayılmasına olanak sağlanmıştır.
 
Fuarımıza gösterdikleri ilgiden dolayı tüm katılımcı ve ziyaretçilerimize teşekkür ediyor, gelecek fuarlarda tekrar bir arada olmayı diliyoruz.
 
Saygılarımızla,
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN